Jakie państwa w Europie są najbezpieczniejsze?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W czasach, gdy posiadamy nieograniczony dostęp do wiadomości z całego świata, wydaje się nam, że żyjemy wśród wielorakich zagrożeń. Ludzie boją się wypadków, katastrof, terroryzmu nawet mimo tego, że zgodnie ze statystykami, tak naprawdę świat staje się coraz bardziej bezpieczny, dzięki rozwojowi medycyny, sprawnie działającym organom, walczącym z przestępstwem i wielu innym czynnikom. A jednak, w wakacje powracają obawy, związane z bezpieczeństwem. Gdzie najlepiej się wybrać, by czuć się dobrze?

Skandynawia

Europa jest bardzo bezpiecznym kontynentem, a najbezpieczniejszym jej rejonem jest Skandynawia. Rolę gra tu dobra sytuacja materialna, dzięki której mniej ludzi ucieka się do działalności przestępczej.

Islandia

Czasem zaliczana do krajów skandynawskich (choć Skandynawowie za takie uważają jedynie Danię, Szwecję i Norwegię), Islandia jest bezpieczna również ze względu na wyższe zarobki, a także zagwarantowaną ochronę. Warto tu wspomnieć, że Islandia nie posiada armii, a mimo to i tak plasuje się niezwykle wysoko na liście najbezpieczniejszych krajów.

Bliżej Polski?

Tym, którzy chcą odwiedzić tereny, znajdujące się bliżej naszego kraju, można polecić Czechy lub Słowację, przy czym te pierwsze są bezpieczniejsze. Nieco dalej można wybrać się także do Austrii lub Słowenii, gdzie przestępczość również nie jest wysoka.

Hiszpania

Z tych bardziej popularnych, a przy okazji ciepłych krajów, można zastanowić się nad Hiszpanią. Listy najbezpieczniejszych krajów, dają jej miejsce w pierwszej trzydziestce, a to można uznać za dość wysoką pozycję.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*