Jakie listwy wykończeniowe do płytek najlepiej wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy myślisz o nowych płytkach w swoim mieszkaniu, powinieneś zwrócić uwagę także na listwy wykończeniowe, które są niezbędnym elementem podczas montażu płytek, jednak niestety bardzo często pomijanym na etapie projektu.

Listwy wykończeniowe mają na celu przede wszystkim utrzymanie płytek w miejscu, jedna można wykorzystać je również jako element dekoracyjny. Istnieje wiele różnych rodzajów listew, które należy rozważyć podczas przebudowy łazienki lub kuchni.

Metalowe listwy wykończeniowe

Metalowe wykończenia są jednym z najbardziej popularnych rodzajów, które znaleźć możesz obecnie na rynku. Dostępne są one w szerokiej gamie kolorów i wzorów, więc łatwo jest znaleźć taki model, który będzie pasował do Twojego pomieszczenia i świetnie współgrał z Twoimi podłogami. Warto również zaznaczyć, że listwy wykończeniowe metalowe są łatwe w instalacji, co czyni je idealnym wyborem dla właścicieli domów, którzy chcą zrobić remont na własną rękę.

Listwy drewniane

Kolejnym popularnym rodzajem wykończenia, który wiele osób wybiera podczas remontu swoich mieszkań, są listwy drewniane. Znajdziesz je w różnych kolorach i stylach, możesz więc z łatwością dopasować je do podłóg w swoim mieszkaniu. Pamiętaj jednak, że nie są one odporne na wilgoć, dlatego nie będą najlepszym materiałem do łazienki, ponieważ pod wpływem wody bardzo szybko ulegną tam zniszczeniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*