Jakie produkty do rehabilitacji dla dzieci są dostępne na rynku?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Produkty rehabilitacyjne dla dzieci mogą pomóc dziecku odzyskać siłę i niezależność.

Istnieje wiele różnych rodzajów produktów rehabilitacyjnych dla dzieci. Niektóre z nich są przeznaczone do pomocy w terapii fizycznej, podczas gdy inne są przeznaczone do codziennego użytku.

Produkty rehabilitacyjne dla dzieci mogą obejmować:

Siedziska wannowe

Siedzisko wannowe może ułatwić kąpiel dziecku, które ma trudności z wejściem lub wyjściem z wanny. Siedzisko mieści się nad krawędzią wanny i ma oparcie, podłokietniki i otwór odpływowy w dnie.

Chodziki

Chodziki to przenośne urządzenia, które pozwalają dzieciom chodzić, wspierając ich ciężar na kołach zamiast na nogach. Chodziki mogą być używane przez dzieci, które mają problemy z poruszaniem się z powodu porażenia mózgowego, dystrofii mięśniowej lub innych warunków związanych z osłabieniem lub sztywnością mięśni związaną z wiekiem.

Suche baseny

Suchy basen to duża, płytka niecka, która na powierzchni przypomina basen dla dzieci. Suchy basen bez kulek jest używany do zapewnienia wsparcia dla osób o słabych nogach lub innych warunkach, które utrudniają stanie. Dno suchego basenu jest zwykle wykonane z tworzywa sztucznego, które ma żebra promieniujące od środka i podniesione obszary pod każdym żebrem, aby zapewnić wsparcie.

Wózki inwalidzkie

Wózki inwalidzkie podtrzymują ciężar ciała osoby siedzącej w pozycji wyprostowanej i poruszającej się do przodu za pomocą rąk lub ramion. Wózki inwalidzkie są często używane przez osoby, które mają osłabione mięśnie w jednej lub więcej części ciała z powodu urazów rdzenia kręgowego, udarów lub innych stanów chorobowych, które wpływają na równowagę i zdolność koordynacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*