Wycieczka do sklepu zoologicznego

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Sklepy zoologiczne są często odwiedzane przez każdego, kto posiada domowego pupila. Na miejscu można kupić niezbędne akcesoria dla psów, kotów, gryzoni czy zwierząt egzotycznych. Sklepy zoologiczne oferują pełen asortyment artykułów dla zwierząt – od karmy, po zabawki i środki przeciwko pasożytom. Warto wiedzieć, jak często właściciele czworonogów odwiedzają sklep zoologiczny zwierzęta i co znajduje się na ich liście zakupów.

Karma

Głównym artykułem kupowanym przez właścicieli czworonogów jest specjalistyczna karma, w tym również weterynaryjna. Należy do nich Belcando karma, której nie znajdziemy w “zwykłym” sklepie. Profesjonalne karmy są bowiem tak dobrane, by zaspokoić potrzeby czworonogów, jednocześnie nie pasują do oferty hipermarketów czy osiedlowych sklepików – są zwyczajnie za drogie. Zwierzaki mogą wymagać specjalistycznej karmy nie tylko poprzez jej walory smakowe. Bardzo często właściciele muszą kupować karmy weterynaryjne przeznaczone np. dla zwierząt z problemami żołądkowymi, chorymi nerkami czy alergiami.

Środki na pasożyty – psy, koty czy nawet króliki mogą złapać pchły. Przenoszą się one z innych zwierząt, a np. na ubraniu może je przynieść do domu sam właściciel. Nawet najbardziej zadbany czworonóg może w ten sposób nabawić się nieproszonych gości. Wówczas niezbędne jest zastosowanie szamponów przeciwpchelnych, obroży, specjalnych kropli spot-on czy zasypek. W sklepach zoologicznych jest bardzo duży wybór tego typu artykułów, który odpowiada potrzebom właścicieli zwierząt.

Zabawki – duża część zakupów w sklepie zoologicznych dotyczy zabawek dla gryzoni, psów, kotów czy ptaków. W dużych sklepach zoologicznych można znaleźć zabawki dosłownie dla każdego zwierzaka – od psa po jaszczurkę. W końcu każdy zwierzak powinien mieć zapewnioną rozrywkę, szczególnie jeśli właściciela nie ma w domu lub ofiaruje on pupilowi zabawkę w formie nagrody.

Leki i suplementy – sklepy zoologiczne posiadają w swojej ofercie leki i suplementy dedykowane dla czworonogów, które nie wymagają recepty. Są to zazwyczaj witaminy, preparaty na poprawę jakości sierści, alergię czy poprawiające kondycję stawów.

Jak często kupować w sklepie zoologicznym?

Nie da się jednoznacznie powiedzieć, jak często Polacy robią zakupy w sklepach zoologicznych. Przy dobrym rozplanowaniu zakupów, może być to raz na miesiąc. Wówczas można zrobić jednorazowo większe zakupy, a kupując w sieci zyskać opcję darmowej dostawy. Czasem jednak konieczne są częstsze wizyty, np. w razie problemów zdrowotnych zwierzaka czy wtedy, gdy skończy się używana karma.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*