Jakie rodzaje wody możemy kupić w sklepach?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Można kupić różne rodzaje wód butelkowanych, w tym wody źródlane, mineralne, gazowane i niegazowane.

Woda źródlana

Pochodzi ona z podziemnego źródła i nie ma dodanych minerałów ani gazów. Jest najmniej przetworzona i ma najwyższą zawartość minerałów. Najlepiej jest pić wodę źródlaną. Jest to najczystszy i najczystszy rodzaj wody butelkowanej.

Woda mineralna

Woda mineralna musi mieć co najmniej 250 części na milion całkowitej rozpuszczonej substancji stałej. Wody te często zawierają wyższe poziomy wapnia, magnezu i sodu niż wody źródlane. Mogą być również gazowane lub naturalnie musujące. Wody te częściej niż wody źródlane zawierają również śladowe ilości arsenu, bromków i fluorków. 

Naturalna woda mineralna gazowana

Jest bardzo podobna do wody mineralnej, ale jest również gazowana. Może być dobrą alternatywą dla tych, którzy są wrażliwi na wysoki poziom sodu w zwykłej wodzie sodowej. Woda gazowana powstaje w procesie elektrolizy, w którym oddziela się tlen i wodór od cząsteczek wody. W ten sposób powstają naładowane cząsteczki, które następnie łączą się z innymi minerałami w wodzie, tworząc bardziej stabilny produkt z mniejszą ilością zanieczyszczeń niż zwykła woda z kranu lub butelkowana.

Naturalna woda mineralna niegazowana

Jest to kolejny rodzaj wody mineralnej, który nie zawiera pęcherzyków dwutlenku węgla, ale może zawierać sole wodorowęglanowe wraz z solami magnezu i wapnia oprócz innych minerałów śladowych.

Woda smakowa

Woda smakowa jest mieszanką wody i środków aromatyzujących, które są używane do tworzenia różnych smaków napojów. Mogą one zawierać naturalne soki owocowe, przeciery owocowe i inne naturalne składniki, które nadają wodzie wyrazisty smak. Wody smakowe mogą być gazowane lub niegazowane, w zależności od tego, co producent zdecyduje się z nimi zrobić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*