Jakie są najpopularniejsze rodzaje słodyczy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cukierki to jedna z najpopularniejszych potraw na świecie. Ludzie kochają słodycze. Firmy cukiernicze istnieją od dawna i istnieją tony różnych rodzajów cukierków dostępnych dla konsumentów. Istnieje wiele powodów, dla których ludzie kochają słodycze tak bardzo, ale jedno jest pewne: smakują świetnie.

Najbardziej popularne rodzaje cukierków obejmują:

Cukierki czekoladowe

Czekolada jest zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem cukierków i występuje w wielu różnych formach. Batony czekoladowe, lizaki czekoladowe, orzechy pokryte czekoladą, precle pokryte czekoladą, marshmallows pokryte czekoladą… lista sięga dalej.

Twarde cukierki

Twarde cukierki są produkowane z syropu cukrowego, który jest gotowany do osiągnięcia 150 stopni Celsjusza. Mieszanka ta jest następnie wlewana do form i pozwalana na schłodzenie przed wyjęciem z form. Niektóre twarde cukierki obejmują gumę balonową, łamańce szczękowe i lizaki.

Ciastka

Ciasteczka to małe płaskie, słodkie wypieki. Wykonuje się je z mąki, cukru, masła i często jaj. Składniki miesza się razem i rozwałkowuje na cienki arkusz, po czym kroi się je w kształty za pomocą foremek do wycinania ciastek lub noża. Ciasteczka mogą być spożywane samodzielnie jako przekąska lub podawane z innymi potrawami, takimi jak lody lub gorąca czekolada. Ciastka pakowane można znaleźć w każdym sklepie spożywczym i internetowym.

Żelki

Żelki to małe granulki cukierków, które występują w różnych kolorach i smakach. Są one zwykle wykonane z syropu cukrowego, syropu kukurydzianego i żelatyny. Żelatyna jest dodawana, aby zapobiec sklejaniu się fasolek podczas produkcji, jak również utrzymać je twarde i jędrne po ich zakończeniu. Niektóre rodzaje żelków to wiśniowe i arbuzowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*