Jakie środki ostrożności będziemy musieli podjąć podczas silnych wiatrów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli zamierzasz przebywać na zewnątrz podczas wichury, musisz wiedzieć, jak się chronić.

Wiatry wieją w różnych kierunkach i z różną prędkością w różnych porach roku. Wybierz najlepszy czas na sadzenie drzew, krzewów i kwiatów w oparciu o swoją strefę klimatyczną.

Oto kilka wskazówek, jak chronić się podczas silnych wiatrów:

Okiennice burzowe

Rozważ zainstalowanie okiennic burzowych lub osłon okiennych, jeśli mieszkasz w obszarze podatnym na silne wiatry. Okiennice burzowe to lekkie panele, które montuje się na oknach i drzwiach, aby chronić je przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wiatr. Osłony okienne zapobiegają uszkodzeniom spowodowanym przez latające przedmioty, tworząc barierę pomiędzy szybą a zewnętrzną ścianą domu.

Węże ogrodowe mogą stać się niebezpieczne, jeśli podczas burzy pozostaną niezabezpieczone

Zabezpiecz je za pomocą klamer lub ciężarków, aby nie mogły się obijać i łamać. Zabezpiecz wszelkie luźne przedmioty – takie jak meble tarasowe – przed uderzeniem burzy, aby nie zostały one zdmuchnięte, gdy jesteś w domu lub próbujesz się z niego bezpiecznie wydostać.

Zaopatrz się w akumulator

Jeśli znajdujesz się na obszarze, który jest podatny na huragany lub inne burze, rozważ zakup akumulatora do swojego domu. Akumulator to urządzenie, które przechowuje prąd i może być używane jako zapasowe źródło prądu w przypadku zerwania linii energetycznych. Jest to bardzo potrzebna rzecz, aby na bieżąco być z cała sytuacją na zewnątrz i mieć opcję na kontakt z innymi. Istnieje wiele sklepów online gdzie możemy zakupić odpowiednie akumulatory 24h na dobę aktywne odebrać zamówienie.

Ochrona przed odłamkami gruzu

Podejmij kroki, aby upewnić się, że gruz nie wleci przez okna do domu, gdy na zewnątrz wieje silny wiatr; obejmuje to zamknięcie wszystkich okien z wyjątkiem tych, które wychodzą na zewnątrz w kierunku otwartej przestrzeni lub wody, gdzie gruz nie będzie mógł się dostać (np. drzwi wejściowe). Zamknij żaluzje na wszystkich oknach, nawet jeśli są otwarte, aby chronić przed latającymi odłamkami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*