Jakie urządzenia stanowią podstawowe wyposażenie galwanizerni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Galwanizacja jest metodą elektrodepozycji, która nakłada powłoki metaliczne. Istnieje wiele rodzajów urządzeń galwanicznych, ale podstawowe wyposażenie galwanizerni obejmuje: zbiornik, zasilacz i szafę sterowniczą.

Od urządzeń ręcznych do w pełni zautomatyzowanych systemów

Cela elektrolityczna – Pojemnik, w którym znajduje się roztwór elektrolitu i elektrody służące do przepuszczania przez niego prądu. Elektrody rozkładają roztwór na jony i wolne elektrony, które następnie wędrują przez zewnętrzny obwód z powrotem do ogniwa elektrolitycznego, gdzie reagują z jonami metali tworząc metaliczny osad na katodzie lub anodzie.

Elektrolizer – Urządzenie wykorzystujące energię elektryczną do wytwarzania gazu wodorowego z wody poprzez przepuszczanie przez nią prądu elektrycznego. Gaz ten może być stosowany jako paliwo lub utleniacz w ogniwach paliwowych i rakietach zasilanych wodorem.

Szafa sterownicza – kluczowe wyposażenie galwanizerni – szafa sterująca składa się głównie z prostownika, sterownika zasilania, regulatora napięcia i tak dalej. Te szafy sterujące są zwykle umieszczone w tym samym pomieszczeniu co zbiornik elektrolityczny lub w jego pobliżu, aby można je było łatwo połączyć ze sobą kablami.

Na czym dokładnie polega ten proces?

Galwanizacja to proces, w którym na przedmiot nakłada się elektrycznie przewodzącą warstwę metalu. Aby proces ten przeprowadzony został prawidłowo i doprowadził do zmiany właściwości przedmiotów lub ich powłok powierzchniowych, wyposażenie galwanizerni musi być kompletne. Proces działa poprzez elektrodepozycję, która polega na tym, że jonowy prąd elektryczny powoduje osadzanie rozpuszczonych jonów metalu na powierzchni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*