Jakie usługi oferują dobre biura rachunkowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy przedsiębiorca oraz zwykły człowiek jest zobowiązany do prowadzenia zarówno rozliczeń podatkowych, jak i księgowych. W większości przypadków pomocy w tym zakresie udzielają nam biura rachunkowe, świadczące różnorakie usługi związane z księgowością oraz ewidencją gospodarczą. Funkcjonują one licznie w większości dużych i średnich miast, a nawet w małych miejscowościach.

Niezbędna pomoc w sprawach podatkowych i księgowych

Typowe biuro rachunkowe oferuje zazwyczaj szeroki zakres usług, nastawionych zarówno na przedsiębiorców (działających w różnych branżach), jak i klientów indywidualnych (standardowe rozliczenia podatkowe). Z wykazem usług danego podmiotu można się prawie zawsze zapoznać na jego stronie internetowej, co ułatwia późniejszy kontakt z pracownikami. Warto podkreślić, że dobre biuro ma zazwyczaj do zaoferowania trzy elementarne działy usług:

  1. Rozliczanie podatków dochodowych.

  2. Sprawy kadrowo-płacowe – m.in. prowadzenie ksiąg rachunkowych i akt osobowych pracowników danej firmy, opracowywanie umów o charakterze cywilno-prawnym, sporządzanie sprawozdań finansowych, rozliczanie urlopów oraz asystowanie właścicielom firm w różnych czynnościach.

  3. Inne czynności, wykraczające poza zakres podstawowy, np. sprawy dotyczące windykacji (o szczegółach można przeczytać na http://rpms.pl/uslugi-prawne/windykacja/), pomocy w ubieganiu się o dofinansowanie, doradztwo biznesowe oraz finansowe (uzyskamy tam odpowiedź na pytania: jak założyć firmę albo w jaki sposób zdobyć określone środki finansowe).

Ponadto, biura rachunkowe oferują usługi dodatkowe w postaci udzielania porad na temat wchodzących w życie nowych aktów i dyrektyw (np. można tam się dowiedzieć, co to jest cenzura w kontekście Acta 2) oraz gromadzenia i przechowywania ważnych dokumentów biznesowych, co gwarantuje właściwą ochronę przed wyciekiem wrażliwych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*