Jakie właściwości mają świece sojowe i dlaczego warto je posiadać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Świece sojowe to trend, o którym słyszał już chyba każdy. Co takiego się w nich kryje i dlaczego są lepsze od zwykłych świec parafinowych?

Ekologiczne i nietoksyczne

Nie każdy ma świadomość, że świece parafinowe robione są z nafty, czyli pochodnej ropy naftowej. Jak powszechnie wiadomo, jej wydobycie stoi w kontrze do ekologii, a spalanie i wdychanie wosku może mieć bardzo szkodliwy wpływ na organizm. Z kolei świece sojowe z kolei powstają z wosku sojowego z ziaren soi, są więc całkowicie roślinnym, wegańskim produktem. Dodatkowo, świece roślinne palą się znacznie dłużej niż inne i wytwarzają mniej dwutlenku węgla. Są w pełni bezpieczne dla organizmu i w żadnym wypadku nietoksyczne.

Mnogość wzorów i kolorów

Zapachy i design sojowych świec zachwycą każdego, to pewne. Na rynku dostępna jest ogromna ilość przeróżnych zapachów, od owocowych poprzez kwiatowe, aż po korzenne i leśne. Istnieją również aromaty będące autorskimi kompozycjami, za które odpowiada producent świeczek sojowych. Same naczynia na świece również są niezwykle różnorodne: minimalistyczne słoiczki, szklane puchary i ceramiczne kubeczki, które zachwycają wyglądem. Dzięki temu każdy może znaleźć coś idealnego dla siebie i swojego wnętrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*