Jakimi cechami powinien odznaczać się dobry lekarz?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zawód lekarza jest jednym z najtrudniejszych. Odpowiedzialność za wybranie leczenia, diagnozowanie chorób czy nawet ogólny stan zdrowia pacjentów jest naprawdę duża. Jednak sami pacjenci mogą doceniać jednych lekarzy bardziej niż innych. Dlaczego? Między innymi przez cechy, jakimi odznacza się dana osoba. Wbrew pozorom nawet charakter czy sposób rozmowy z chorą osobą, mogą kogoś przekonać do przychodzenia na kolejne wizyty lub taką osobę zniechęcić. Co sprawia, że ktoś jest lubianym lekarzem?

Lekarz z dobrym podejściem do pacjentów

Sporo osób wchodząc do przychodni czy na szpitalny oddział, nie wie, kto jest pracownikiem, albo nie jest dla niego jasne czy to lekarz, pielęgniarka czy może praktykant. Dlatego dobrze jest mieć fartuchy medyczne, które pokażą, że dana osoba pracuje na oddziale w roli lekarza, a nie jest tylko przechodniem. Oprócz odznaczenia się wśród innych osób ważnym elementem jest podejście do pacjentów. Co to oznacza?

Każda osoba jest inna. Jedne będą bardzo dokładnie opowiadać o objawach, a inne trzeba będzie samemu wypytać o dolegliwości. Nie da się więc ustalić jednego modelu pracy z pacjentem, ponieważ i tutaj nie ma modelowego zachowania. Ważne jest jednak, aby zawsze dociekać, na co skarży się dana osoba i zainteresować się jej przypadłością. Pacjent, który widzi zainteresowanie ze strony lekarza, szybciej mu zaufa, a to oznacza między innymi skłonność do stosowania się do jego zaleceń. Jeśli nie ufamy medykom, to może iść szukać kolejnego doktora, a nawet nie skorzystać z już przepisanych leków i metod leczenia, co może być dla chorego zgubne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*