Podstawowe kroki do zachowania zdrowej i pięknej skóry na każdy dzień

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby zapewnić sobie zdrową pielęgnację skóry, musisz stosować kombinację produktów, które ze sobą współgrają. Oto kilka wskazówek, jak wybrać odpowiednie dla siebie kosmetyki do pielęgnacji skóry.

Wybieraj delikatne środki oczyszczające

Delikatne produkty oczyszczające są najważniejszą częścią rutyny pielęgnacyjnej. Usuwają one zanieczyszczenia i makijaż, nie pozbawiając skóry naturalnych olejków ani jej nie podrażniając. Szukaj produktów oczyszczających zawierających takie składniki jak gliceryna, kwas hialuronowy i witamina E.

Po oczyszczeniu skóry zastosuj preparaty nawilżające

Preparaty nawilżające pomagają przywrócić utraconą wilgoć i nawodnić skórę. Chronią również przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniem promieni słonecznych, blokując szkodliwe promienie UV, które mogą powodować zmarszczki, plamy starcze i inne oznaki przedwczesnego starzenia się skóry. Szukaj preparatów nawilżających zawierających przeciwutleniacze, takie jak witaminy C i E, które pomagają zwalczać wolne rodniki przyczyniające się do starzenia się skóry.

Codziennie używaj kremu z filtrem przeciwsłonecznym 

Ochrona przeciwsłoneczna jest kluczowa, jeśli chcesz chronić swoją skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniem promieni słonecznych, które są jedną z głównych przyczyn powstawania zmarszczek i plam starczych – nie wspominając już o raku skóry! Wybieraj krem z filtrem SPF 30 lub wyższym, co najmniej 15 minut przed wyjściem na zewnątrz, aby mógł on całkowicie wchłonąć się w skórę, zanim zostanie ona wystawiona na działanie promieni słonecznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*