Jakimi kwestiami się kierować przy przy wyborze mieszkania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W pierwszej chwili nasuwa się odpowiedź: pieniędzmi. Jednak – jak to mówią – pieniądze to nie wszystko. W poszukiwaniu własnego lokum trzeba rozważyć też inne kwestie jak na przykład liczba pokoi, które to piętro czy lokalizacja samego mieszkania. Na tym jednak lista wcale się nie wyczerpuje.

Myślenie długoterminowe

Pary, które rozważają powiększenie rodziny, powinny wziąć pod uwagę, czy w okolicy planowanego do zakupu mieszkania znajduje się żłobek, przedszkole, szkoła podstawowa czy nawet plac zabaw i boisko do gry. Dzięki odpowiedniemu rozeznaniu przyszli rodzice będą mieli najważniejsze placówki w zasięgu ręki i nie będą tracić czasu na niepotrzebne dojazdy.

Blisko lub szybko do pracy

A jeżeli już mowa o dojazdach, warto też szukać mieszkania pod kątem miejsca wykonywania pracy. Niekoniecznie chodzi o bliskie sąsiedztwo, ale także o odpowiednie połączenie komunikacją miejską. Posiadanie przed blokiem przystanku autobusowego każdemu ułatwiłoby codzienną egzystencję.

Od kogo kupić?

Trzeba się również zastanowić, od kogo będzie kupione wymarzone M-3. Jeżeli myślimy nad zakupem mieszkania Szczecin rynek pierwotny jest do naszej dyspozycji. Wiele agencji nieruchomości znajdujące się tam w swoich ofertach posiada pachnące świeżością nowe lokale mieszkaniowe, które powstają na zacisznych osiedlach. Można też zakupić mieszkanie od właściciela, ale wtedy należy liczyć się z tym, że może ono wymagać remontu.

Na pewno dużą zaletą mieszkania z rynku pierwotnego jest to, że można je urządzić według własnego gustu od A do Z, bez konieczności zrywania tapet i wynoszenia mebli po poprzednich właścicielach.

To, gdzie zamieszkamy, zależy wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji. Warto jednak zadbać o to, aby to było dla nas miejsce najkorzystniejsze. Bo jak wiadomo, wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*