Kabel prądowy YKY – czym się wyróżnia?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przewody prądowe YKY powstają przy użyciu materiałów klasy premium i przy zachowaniu najwyższych standardów jakości w branży. Jest to wyjątkowy produkt, opracowany przez zespół ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w branży kabli energetycznych.

Kabel prądowy YKY to nowa generacja produktów z drutu miedzianego i rdzenia miedzianego. Jego zaletą jest wysoka zawartość miedzi, dobra plastyczność, wysoka przewodność i dobre właściwości elektroizolacyjne. Może być stosowany do przesyłu i dystrybucji energii w liniach słupów elektrycznych wysokiego napięcia, podziemnych kabli i innych słupów do przesyłu i dystrybucji energii. Jest również odpowiedni do budowy kabli średniego napięcia, takich jak okablowanie wewnętrzne itp.

Istnieje kilka powodów, dla których YKY 5×6 jest lepszy niż inne rodzaje przewodów:

Jest elastyczny i łatwy w instalacji 

Można go wygiąć w dowolny kształt, co ułatwia jego umieszczenie i poprowadzenie w domu lub biurze. Ułatwia to również pracę podczas instalacji nowych urządzeń, takich jak telefony czy komputery, ponieważ w razie potrzeby możesz je łatwo przemieszczać podczas instalacji.

Ma wysoką odporność na korozję 

Ponieważ ten przewód jest wykonany w całości z miedzi, nie ma żadnej powłoki cynkowej, jak inne kable. Oznacza to, że nie będzie korodować w czasie i stracić swoją przewodność, jak niektóre inne kable zrobić, gdy narażone na elementy przez długi czas. Brak powłoki cynkowej zmniejsza również ryzyko podrażnienia skóry w wyniku kontaktu z materiałem podczas prac instalacyjnych lub konserwacyjnych w budynku, takich jak wymiana opraw oświetleniowych lub instalacja czujników dymu lub alarmów przeciwpożarowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*