Kiedy dziecko powinno zacząć naukę jazdy na nartach?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsze kroki na nartach, dziecko może zacząć stawiać już po ukończeniu dwóch lat. Oczywiście należy pamiętać, że nasze pociechy w tym wieku wciąż się rozwijają, w dalszym ciągu kształtują się choćby ich biodra. Bardzo ważne jest dostosowanie odpowiedniej ilości ćwiczeń dla takiego malucha – na pewno sprawdzi się prowadzenie zajęć w formie zabawy i po prostu obeznanie ze sprzętem. Nie powinniśmy oczekiwać nawet jazdy, sukcesem będzie opanowanie chodzenia w butach narciarskich. Większość szkół, oferująca naukę jazdy na nartach, przyjmuje dzieci już od trzeciego roku życia, wtedy też da się pójść o krok dalej. 

Ponadto, ważne jest odpowiednie przygotowanie – i tutaj nie chodzi tylko o strój czy sprzęt. W tym pomóc może instruktor, który wie, jak zaznajomić dziecko podczas pierwszych zajęć. Istotna jest wcześniejsza rozmowa na ten temat. Należy dziecku przedstawić podstawowe zasady – oczywiście w taki sposób, aby je zachęcić! Często dobrym pomysłem może się okazać pokazywanie zdjęć czy filmików.

Samodzielna nauka czy instruktor?

To równie istotna kwestia, w której znaczącą rolę odgrywa wiek dziecka. Jeśli chcemy zapoznać z nartami najmłodszych, około dwuletnie dzieciaczki – sprawdzić się może po prostu zabawa z rodzicami. Łatwiej będzie pójść dalej, kiedy maluch podrośnie. Nieco starsze, kwalifikują się do nauki przez instruktora, który zdecydowanie wie, co robić i jest w stanie od podstaw przekazywać swoją wiedzę. Ciekawą opcją są przedszkola narciarskie, którego przykład znajdziemy tutaj  na stronie https://rossignol-academy.pl. Zajęcia mogą być prowadzone indywidualnie lub grupowo. Wszystko zależy od preferencji dziecka i rodziców!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*