Kiedy warto udać się do psychologa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psychologia jest nauką. Opiera się na prawach i teoriach naukowych, co oznacza, że psychologowie powinni być w stanie wyjaśnić swoje metody i przedstawić dowody na swoje wnioski. Psychologia nie jest magią.

Często jednak trudno jest stwierdzić, kiedy potrzebujesz pomocy psychologa lub psychiatry. Możesz mieć wrażenie, że Twoje problemy są zbyt duże lub zbyt małe dla tych specjalistów, ale istnieje wiele powodów, dla których powinieneś ich odwiedzić.

Depresja i zaburzenia lękowe

Te zaburzenia zdrowia psychicznego dotykają milionów ludzi na całym świecie i mogą powodować objawy takie jak silne wahania nastroju, bezsenność, ciągłe zmartwienia i inne. Depresja jest bardziej powszechna niż zaburzenia lękowe i może utrudniać normalne funkcjonowanie w życiu codziennym.

Problemy z narkotykami lub alkoholem

Jeśli masz problemy z nadużywaniem substancji, może to wpłynąć na każdy aspekt Twojego życia – od relacji do tego, jak radzisz sobie w pracy lub szkole. Psycholog specjalizujący się w uzależnieniach może pomóc Ci znaleźć sposoby radzenia sobie z tymi problemami, abyś mógł prowadzić zdrowsze życie.

Problemy z relacjami

Relacje z członkami rodziny, przyjaciółmi lub partnerami mogą być czasem skomplikowane, zwłaszcza jeśli w związku istnieją problemy, które nie zostały jeszcze odpowiednio rozwiązane. Psycholog może pomóc parom nauczyć się lepiej komunikować i lepiej rozumieć siebie nawzajem. Możesz się umówić na jedną z wizyt na stronie https://centrumpsychologiczne.com/. Wizyta u psycholog to nie powód do wstydu!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*