Kto może nam pomoc przy walce w sądzie w sprawie karnej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy zostałeś aresztowany i oskarżony o przestępstwo, będziesz potrzebował pomocy prawnej. Prokuratorem w twojej sprawie jest lokalna Prokuratura Okręgowa. Ale kim są inni gracze zaangażowani?

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć jest to, że istnieją dwa główne rodzaje prawników: adwokatów obrony karnej i prokuratorów. Pierwszy reprezentuje oskarżonych w sądzie, drugi pracuje dla agencji rządowych, które ścigają domniemanych przestępców.

Adwokaci

Adwokatami obrony mogą być solowi praktycy lub część dużych firm z dziesiątkami prawników na personel. Do takich firm prawniczych należy np. krakowscyadwokaci.pl. Obsługują różne sprawy, ale mają tendencję do specjalizowania się w niektórych rodzajach przestępstw. Na przykład, wielu ma doświadczenie w obronie klientów na zarzutach narkotykowych; niektórzy skupiają się na sprawach DUI lub przestępstwach seksualnych; inni specjalizują się w przestępstwach w białych kołnierzykach, takich jak defraudacja i oszustwa.

Prokurator

Zadaniem prokuratora jest prowadzenie dochodzenia w sprawie przestępstw – w tym przeglądanie raportów policyjnych, przesłuchiwanie świadków i badanie dowodów rzeczowych – a następnie podjęcie decyzji o wniesieniu oskarżenia przeciwko osobie oskarżonej o złamanie prawa. Obowiązki prokuratora obejmują również przygotowanie do procesu poprzez zebranie wszystkich istotnych dowodów i przedstawienie ich przed sędzią lub ławą przysięgłych podczas postępowania sądowego. Jeśli stoisz w obliczu zarzutów karnych, ważne jest, abyś zrozumiał, jak działa ten proces, abyś mógł się odpowiednio przygotować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*