Materiały idealne do budowy zakładów przemysłowych

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Gospodarka rozwija się i potrzeba coraz więcej hal do produkcji i magazynowania produktów. Z tego powodu powstaje wiele nowych budynków. Trudno sobie wyobrazić dzisiaj halę produkcyjną powstającą z cegieł czy nawet z pustaków. Współcześnie budynki o dużych gabarytach wznosi się szybko z wykorzystaniem najnowszych technologii. Przede wszystkim są to budynki oparte na żelbetowym szkielecie, który jest wypełniany gazobetonem lub przykrywany płytami warstwowymi.

Budynki o konstrukcji szkieletowej

Tego typu budynki to budowle, których podstawę stanowią konstrukcje żelbetowe. Na wstępie wykonuje się podstawę z płyty żelbetowej albo ławy fundamentowe. Na tej konstrukcji wykonywane są słupy o odpowiedniej wysokości dostosowanej do wysokości całego budynku. Następnie przestrzeń między słupami jest wypełniana cegłami, pustakami ceramicznymi lub gazobetonem. W niektórych przypadkach w ogóle nie wypełnia się tej przestrzeni, a całość jedynie jest przykrywana płytami warstwowymi o odpowiedniej termoizolacyjności.

Zastosowanie konstrukcji żelbetowych sprawia, że proces budowania przebiega sprawnie i bardzo szybko a koszt inwestycji jest dużo mniejszy niż przy zastosowaniu tradycyjnych metod budowlanych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*