Jak wygląda kurs na prawo jazdy kategorii A?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawo jazdy kategorii A uprawnia do kierowania takimi pojazdami jak motocykl, motorower i czterokołowiec lekki, czyli pojazd, którego masa własna nie przekracza 350 kilogramów. Warunkiem jest ukończenie 24. roku życia, ewentualnie 20 lat i posiadania kategorii A2 przez co najmniej 2 lata. Możliwe jest jeszcze ukończenie kursu na kategorię A przez funkcjonariusza służb państwowych lub żołnierza kierującego pojazdami sił zbrojnych, po ukończeniu 18 roku życia. 

Informacje dotyczące prawa jazdy kategorii A

Oczywiście przed rozpoczęciem takiego kursu należy załatwić sprawy papierkowe, musimy postarać się o Profil Kandydata na Kierowcę (PKK), który można zdobyć w wydziale komunikacji urzędu, dołączyć zdjęcie wykonane u fotografa o wymiarach 35mm x 45mm, orzeczenie lekarskie i psychologiczne oraz ksero dotychczasowego prawa jazdy, jeżeli je posiadamy. Po złożeniu wszystkich niezbędnych dokumentów do szkoły jazdy, można rozpocząć kurs nawet 3 miesiące przed ukończeniem wymaganego wieku, a do egzaminu miesiąc przed.

Szkolenie obejmuje 30 godzin wykładów teoretycznych i 20 godzin nauki praktycznej oraz dodatkowo 4 godziny nauki pierwszej pomocy. Kurs przygotowuje między innymi do przemieszczenia motocykla przy unieruchomionym silniku, szybkiego slalomu czy hamowania awaryjnego. Dodatkowe informacje możemy uzyskać na http://prymus-osk.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*