Na co zwrócić uwagę kupując brylanty?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się na co zwrócić uwagę kupując brylanty? Otóż istnieje kilka istotnych elementów, nad którymi należy się pochylić w chwili kupowania na przykład pierścionka z brylantem. Brylanty to niezwykle piękne i eleganckie kamienie, które pięknie prezentują się jako główny element wykonania biżuterii, a wśród niej także w pierścionkach zaręczynowych.

Warto wiedzieć, że kupując brylanty, koniecznie należy zwrócić swoją uwagę na to czy posiadają one odpowiednie certyfikaty. Stanowią one świadectwo wartości opisywanych kamieni, którego zadaniem jest potwierdzenie cech takich jak masa brylantu, jego czystość, barwa, którą posiada, a także zagadnienie związane ze szlifem. Certyfikat tego rodzaju wydawany jest przez Międzynarodowy Instytut Gemmologiczny, a dokument tego rodzaju powinno się otrzymać wraz z chwilą zakupu kamienia, a raczej biżuterii z brylantem. W sytuacji, gdy kupujemy tego rodzaju biżuterię za pośrednictwem lombardu, certyfikat musi posiadać w sobie informacje o nazwisku gemmologa oraz stosowną pieczątkę.
Ważnym zagadnieniem jest także wielkość brylantu, która jest wyrażana w ceratach. To właśnie ona ma największy wpływ na kwotę, jaką należy zapłacić za wejście w posiadanie takiego kamienia. Istotna jest także czystość i kolor brylantu, one także odbijają się na sprawie związanej z finansami. W Polsce, jednostką, która cieszy się największą popularnością jest barwa H oraz czystość SL.

Warto także zwrócić uwagę na oprawę brylantu. Najlepiej, aby była ona pełna. Oznacza to sytuację, w której zakucie jest osłonięte przez całą rondystę brylantu.

Artykuł napisany we współpracy z Lisiewski – Jubiler Warszawa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*