Naczepa niskopodwoziowa – ile osi wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najpopularniejsze naczepy niskopodwoziowe wyposażone są w trzy osie. Zdarzają się jednak również modele z czterema, a nawet pięcioma osiami. Wybór liczby osi zależy od kilku czynników: masy ładunku, jego wymiarów oraz obszaru, na którym pojazd będzie użytkowany.

Trzy osie

Trzyosiowe naczepy niskopodwoziowe doskonale nadają się do przewozu kontenerów i innych dużych ładunków na terenach miejskich. Ten typ przyczepy wykorzystywany jest również do transportu ciężkiego sprzętu, takiego jak dźwigi, ciężarówki i inne maszyny. W tego typu pojazdach konieczne jest zastosowanie mocniejszych silników, ponieważ mają one mniejszy prześwit niż standardowe naczepy. Ponadto trzyosiowe naczepy niskopodwoziowe są zazwyczaj wyposażone w podnośniki hydrauliczne i wciągarki, które ułatwiają załadunek i rozładunek.

Cztery osie

Czteroosiowe naczepy niskopodwoziowe są wykorzystywane, gdy na drodze jest mniej miejsca lub gdy przewożone są ładunki ponadgabarytowe, takie jak kontenery, których nie można załadować na standardowe naczepy. Dzięki czterem osiom możliwe jest zwiększenie ładowności przy zachowaniu dobrego prześwitu, dzięki czemu nadal może przejechać przez wąskie uliczki, gdzie nie ma miejsca na wyprzedzanie przez inne pojazdy lub pieszych wokół nich (jak np. w miastach).

Omawiane produkty i wiele innych znajdziesz na stronie: https://www.naczepybodex.pl/niskopodwoziowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*