Do czego służy cyklina?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cyklina zwana kiedyś gładzicą to jedno z podstawowych narzędzi stolarskich. Jest ona niezwykle użyteczna m.in. w procesie odnawiania mebli. Cyklina to urządzenie, które służy do pozbywania się farby. Właściwie używana może być znacznie skuteczniejsza i dokładniejsza niż strug czy papier ścierny.

Małe wielkie narzędzie

W warsztacie stolarskim znaleźć można urządzenia takie jak szlifierka, papier ścierny oraz cyklina. Co sprawia, że mimo rozwoju techniki, ten ostatni, może wydawać się że prymitywny przedmiot wciąż znajduje zastosowanie? Zaletą cykliny jest to, że jest ona znacznie delikatniejsza dla drewna niż papier ścierny. Po oczyszczeniu powierzchni przy jej użyciu nie ma konieczności dodatkowego doczyszczania z farby, ani wygładzania co zapobiega rysowaniu wierzchnich warstw mebli.

Cyklina dostępna jest już w cenie kilku złotych. Można ją kupić w sklepach stacjonarnych oraz w internecie na https://dluta.pl/. Na rynku dostępne są różne rodzaje gładzicy: prostokątne, wklęsłe i wypukłe a także o kształcie łabędziej szyi. Cykliny mają grubość od 0,4 do 1,2 mm. To proste urządzenie może stać się niezastąpione w pracach domowych i remontowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*