Niezbędne meble o których należy pamiętać w pokoju dziecięcym

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacja pokoju dziecka stanowi nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Pokój musi być nie tylko ładny i przytulny, ale także funkcjonalny i praktyczny. Każde dziecko rośnie w szybkim tempie, sam pokój się zmienia w miarę upływu czasu, jednak zakupione meble kupuje się z zamiarem korzystania z nich przez długi czas. Dlatego warto wiedzieć jakie z nich wybrać, tak aby rosły razem z dzieckiem i nie straciły na swojej funkcjonalności.

Łóżko w pokoju dziecięcym

Nieodpowiednio dobrane łóżko zakłóci jakość wypoczynku dziecka oraz nie zapewnia dostatecznego komfortu i wygody. Ważne, aby było nie tylko ładne i dobrze się prezentowało, ale także musi być bezpieczne i praktyczne. Łóżeczko powinno być odporne na uszkodzenia oraz wytrzymałe a także dostosowane do wieku dziecka. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być łóżko z regulowaną długością. Modele te są zazwyczaj droższe od standardowych łóżek jednak nie wymagają wymiany, gdy dziecko urośnie. Doskonałym pomysłem na urozmaicenie miejsca wypoczynku będzie baldachim do pokoju dziecka, który można umieścić nad łóżkiem pociechy.

Biurko oraz krzesło – czyli meble dla ucznia

Dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z edukacją powinny posiadać w swoim pokoju dobrze dobrane biurko oraz krzesło. Oba te przedmioty należy dobrać do wzrostu dziecka, tak, aby zapobiec wadom postawy i zapewnić maksymalną ergonomię pracy. Najlepiej jeśli krzesło posiada regulowaną możliwość ustawiania oparcia oraz siedziska. Ważne są też podłokietniki oraz podnóżek na stopy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*