Płytki lastrykowe – co warto o nich wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Płytki lastrykowe to popularny wybór na podłogi zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Są one niedrogą opcją, która może być stosowana zarówno do podłóg wewnętrznych, jak i zewnętrznych, ale ważne jest, aby zrozumieć różnicę między różnymi rodzajami płytek lastrykowych przed dokonaniem zakupu.

Lastryko to materiał kompozytowy wykonany z wiórów marmurowych i cementu, który może być polerowany lub szlifowany. Od wieków był używany jako materiał podłogowy w pałacach, kościołach, budynkach publicznych i domach prywatnych. W ostatnich latach stał się popularny wśród właścicieli domów, ponieważ oferuje wiele korzyści.

Jakie ma zalety?

Trwałość 

Terrazzo jest wysoce odporne na uderzenia i zarysowania spowodowane przez ciężkie przedmioty (w tym meble). Dobrze opiera się również warunkom atmosferycznym, takim jak śnieg czy deszcz.

Wysoki poziom odporności na ścieranie 

W przeciwieństwie do innych materiałów, takich jak drewno lub podłoga laminowana, lastryko nie zarysowuje się łatwo, gdy jest pocierane o inną powierzchnię lub przeciągane po niej meblem. To sprawia, że jest to idealny wybór, jeśli masz zwierzęta domowe lub dzieci, które lubią bawić się na podłodze lub rzucać przedmiotami.

Łatwość utrzymania

Lastryko można łatwo czyścić wilgotną szmatką bez pozostawiania plam; należy jednak unikać stosowania produktów ściernych, takich jak mydło lub detergent, ponieważ mogą one uszkodzić jego wygląd.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*