Pomysły na spędzenie weekendu w Łodzi

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choć Łódź jest jednym z najmłodszych polskich miast, jego dynamiczna historia i przemysłowe dziedzictwo pozostawiły po sobie liczne zabytki turystyczne wyznaczające niepowtarzalny, postindustrialny charakter miejscowości. 

Najważniejsze atrakcje turystyczne w Łodzi

Zwiedzanie warto zacząć od długiego spaceru ulicą Piotrkowską, która stanowi reprezentacyjne centrum miasta. Wzdłuż deptaka znajdują się liczne zabytkowe kamienice, kilka muzeów oraz dziesiątki sklepów, a także aż kilkanaście pałaców pochodzących x XIX wieku. Szczególną uwagę należy zwrócić na Pałac Izraela Poznańskiego, który jest udostępniony do zwiedzenia przez Muzeum Miasta Łodzi. Jego reprezentacyjne wnętrza do dzisiaj zachwycają niesamowitym przepychem. Równie ciekawe miejsce to Pałac Herbsta, w którym mieści się bogata wystawa obrazów i rzeźb zebrana przez Muzeum Sztuki w Łodzi. Szczegółowe informacje na temat lokalnych muzeów można znaleźć na stronie Łódzkiej Organizacji Turystycznej: https://lodz.travel/.

Spacer po dawnych fabrykach

W okolicy Piotrkowskiej znaleźć też można dawne fabryki odzieżowe, z których część została udostępniona do zwiedzania, inne zaś przebudowano na współczesne apartamenty. Zdecydowanie najsłynniejszym łódzkim budynkiem utrzymanym w stylu postindustrialnym jest centrum handlowe Manufaktura. Wpisuje się ono w tkankę miejską i stanowi doskonałe miejsce pozwalające na chwilę wytchnienia po weekendowym zwiedzaniu Łodzi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*