Rodzaje rolet okiennych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rolety okienne mają coraz większą popularność, zyskując przewagę dzięki swoich walorom użytkowym. W porównaniu do tradycyjnych osłon okiennych- firan czy zasłon- mniej zbierają kurz oraz gwarantują większą swobodę. Producenci chętnie odpowiadają na ten trend, oferując swoim klientom coraz ciekawsze ich rodzaje. Asortyment ciągle się zwiększa, pozostawiając klientom duże możliwości wyboru, czego przykładem są rolety rzymskie w Szczecinie. Zanim zdecydujesz się na zakup, warto poznać podstawowe rodzaje oraz specyfikację produktu.

Kolor, materiał, funkcjonalność

Osłony okienne można podzielić na wiele typów. Większość z nich dostępnych jest pod poniższym linkiem: https://jasimalgosia.eu. Jednym z rodzajów są rolety ekranowe- najbardziej powszechne, zbudowane ze zwijanego pasa materiału (zwykle PCV) znajdujące się w domach i biurach. Austriackie wyróżniają się ze względu na swoją dekoracyjność, unoszone tak samo jak w teatrze za pomocą przytwierdzonego do nich sznurka. Z kolei rzymskie zawijane są falami ku górze, również bardzo dekoracyjne.

Plisowane są bardzo użyteczne, zwijane jak harmonijka na całej swojej długości, stosowane zwykle w oknach dachowych i pionowych. Rolety dzień i noc dają wiele możliwości zastosowań, zbudowane z poziomych pasów z przerwami, stwarzają podobne wrażenie jak standardowe żaluzje. Polecane szczególnie do mocno nasłonecznionych pomieszczeń, ponieważ pozwalają skutecznie regulować intensywność napływającego do pomieszczeń światła. Wyróżniamy jeszcze modele zewnętrzne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*