Rodzaje taśm do ocieplenia domu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu z nas przyzwyczaiło się do stwierdzenia, że najlepsza do ocieplenia domu jest wełna i to właśnie ją wykorzystuje się najczęściej. Oprócz niej istnieją jednak inne materiały, które z powodzeniem nadają się do ocieplenia naszego domu. Jednym z przykładów są specjalne taśmy. Można je podzielić ze względu na różne parametry i cechy.

Rodzaje taśm ocieplających

Na samym początku warto wiedzieć, że taśmy mogą stanowić niezależne ocieplenie, bądź też uzupełniać i docieplać np. warstwy wcześniej wspomnianej wełny. Ich zadaniem jest przede wszystkim nie dopuszczanie do zawilgocenia chłonnej izolacji. Dzięki nim możliwe jest także stworzenie tzw. ciepłych parapetów, w których zastąpić mogą często wykorzystywane listwy podokienne wykonane z bardzo twardego polistyrenu ekstrudowanego lub twardego styropianu. Ciepłe parapety to po prostu ocieplane parapety, które gwarantują dobrą izolację. Najpopularniejszym rodzajem taśm są tzw. taśmy paroprzepuszczalne, które przepuszczają opary cieczy jedynie w granicach przepuszczalności, która zagwarantuje, że w pomieszczeniu, czy też przy oknie, nie będzie nadmiernej wilgoci. Inne zaś taśmy paroizolacyjne są przystosowane w taki sposób, że dzięki nim możliwe jest całkowite zabezpieczenie budynku przed wilgocią.

Sprawia to, że możliwe jest naprawdę skuteczne ocieplenie budynku i utrzymanie odpowiedniej temperatury niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Do miejscowego uszczelniania niezbyt dużych ubytków w izolacji można użyć także najprostszej taśmy uszczelniającej. Dzięki niej będziemy mieli pewność, że wilgoć, ani chłodne powietrze nie wedrą się do środka. Chcąc kompleksowo ocieplić dom, warto pamiętać o wszystkich z tych rodzajów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*