Strona www firmy – jak zaplanować jej stworzenie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niezależnie od tego, czy zamierzamy samodzielnie wykonać swoją stronę internetową, czy zlecić jej zrobienie komuś innemu, musimy się do tego odpowiednio przygotować. Owe przygotowania powinny objąć kilka niezbędnych obszarów, w tym zwłaszcza stworzenie planu struktury oraz strategii, a ponadto nakreślenie zarysu strony i jej designu (szablon). Zupełną podstawą jest jednak posiadanie hostingu oraz domeny, dlatego w pierwszej kolejności należy wyjaśnić te pojęcia.

Hosting i domena – najważniejsze elementy

Jeśli chodzi o hosting, to jest to nic innego jak miejsce, w którym będą przechowane wszelkie pliki naszej strony internetowej. Można zatem powiedzieć, że to specyficzny dysk dostępny w sieci, na którym zarówno umieszcza się dane, jak i z którego się je pobiera (gdy ktoś odwiedza naszą stronę). Warto skorzystać z usług takiej firmy hostingowej, która zapewni nam miejsce na działalność za stosunkowo niewielkie pieniądze. Wbrew pozorom takich podmiotów funkcjonuje na rynku całkiem sporo.

Z kolei domena to po prostu adres www naszej świeżo założonej strony. Bardzo często można ją zakupić dokładnie u tej samej firmy, co hosting. W jej doborze pomoże m.in. RapidDC. Należy jednak zawsze zwracać szczególną uwagę na opłaty za korzystanie z domeny w skali roku – niektóre nieuczciwe podmioty podnoszą je bowiem nawet w trakcie obowiązywania umowy.

Jeśli chcemy, aby nasza działalność była skierowana do osób lub klientów zagranicznych, powinniśmy wybrać rozszerzenie .com, jeśli zaś będziemy działać wyłącznie na gruncie krajowym – wtedy zdecydujmy się na standardowe rozszerzenie .pl. Domena com jest wówczas zbędna, a warto pamiętać o tym, że kosztuje często więcej niż krajowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*