Sztuka robienia pięknych paznokci

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W stylizacji paznokci coraz częściej decydujemy się na ciekawe, oryginalne zdobienia. Wyróżnia się kilka technik upiększania paznokci, które mogą nadać im niespotykanego dotąd wyglądu. Aby nasze dłonie były ładne i zadbane, będziemy potrzebować kilka produktów zdobiących płytkę paznokcia. W co warto zainwestować, aby wyglądać dobrze? Jak aplikować zakupione akcesoria, by stylowo wyglądały na naszych dłoniach?

Przydatne akcesoria w zdobieniu paznokci

Pierwszy rodzaj zdobienia paznokci jest związany jedynie z użyciem lakierów w różnych odcieniach. Wzorki i ciekawe kształty powinno malować się z użyciem specjalnych, cienkich pędzelków, które zapewnią nam precyzję ruchów. Ciekawym narzędziem jest sonda do paznokci, która nadaje się głównie do rysowania kropek oraz groszków. Jest to produkt z metalową kulką na końcu, która ułatwia stawianie dokładnych, równych kształtów. Sondy dostępne są w wielu rozmiarach, dlatego też namalujemy dzięki nim nie tylko kropki, ale też kwiatki czy kocie łapy.

Zdobić paznokcie możemy także z pomocą naklejek oraz specjalnych tasiemek. Oba te produkty posiadają specjalną lepką warstwę, która ułatwia nam przyczepienie ich do płytki paznokcia. Musimy pamiętać, że takie akcesorium warto zabezpieczyć, by się nie odkleiło. W przypadku manicure hybrydowego można użyć topu, a w tym tradycyjnym wystarczy bezbarwny lakier.

Ciekawym pomysłem na upiększenie paznokci są także kryształki. Te niewielkie diamenciki przykleja się do płytki z pomocą specjalnego kleju do tipsów, który sprawi, że te z pewnością nie odpadną. Warto także zabezpieczyć je cienką warstwą topu, która zagwarantuje jeszcze większą przyczepność. Kryształki mogą mieć tradycyjne kształty, ale również takie w postaci serduszek, kwiatków czy różnych figur geometrycznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*