W czym mały sportowiec chodzić powinien

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uprawianie sportu w dziecięcych latach niesamowicie rozwija zdolności manualne i kontakty z rówieśnikami. Rodzice powinni jednak zdawać sobie sprawę, że oprócz licznych zalet i płynących z nich korzyści, aktywność fizyczna w tym wieku może przyczynić się do różnorakich kontuzji i problemów zdrowotnych. Nawet niepozorna gra w piłkę w ogrodzie może skończyć się złamaniem czy zwichnięciem.

Najskuteczniejszym sposobem na uniknięcie zwyrodnień jest odpowiedni strój i opieka nad dzieckiem. Producenci odzieży i sprzętu wychodzą naprzeciw potrzebom małym atletom i projektują swoje produkty w taki sposób, by neutralizować możliwość kontuzji. Dlatego też oprócz właściwego kostiumu zaleca się także używanie stabilizatorów czy wkładek do obuwia sportowego. Pomogą one utrzymać stopę dziecka w odpowiedniej pozycji, co zmniejszy zagrożenie uszkodzenia na przykład ścięgien.

Jak walczyć z nieprawidłowym rozwojem kości i stawów?

O odpowiednim dbaniu o kości i stawy należy pamiętać nie tylko w czasie aktywności fizycznej. W tym celu zaleca się kapcie ortopedyczne dla dzieci. Właściwa stabilizacja będzie chroniła dziecko przed wadami stóp i postawy. Buty tego typu pomagają także w walce z obecnymi deformacjami – zapobiegają pogłębianiu się problemu oraz przywracają właściwą budowę. Należy pamiętać, by przez zakupem specjalistycznego obuwia koniecznie skonsultować się z lekarzem. Niepoprawnie wybrane buty mogą przynieść dziecku więcej szkody niż pomocy, dlatego właśnie trzeba przede wszystkim kierować się rozsądkiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*