Zaopatrzenie medyczne – co się na nie składa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Materiały medyczne to instrumenty, urządzenia, produkty i materiały wykorzystywane do diagnozowania i leczenia stanów chorobowych. Sprzęt medyczny można podzielić na dwie kategorie: jednorazowe i wielokrotnego użytku. Jednorazowe akcesoria medyczne obejmują takie przedmioty jak rękawiczki, bandaże i maski chirurgiczne. Materiały medyczne wielokrotnego użytku obejmują takie rzeczy jak kule lub wózki inwalidzkie. W celu ich nabycia należy wybrać odpowiedni internetowy sklep medyczny, który będzie posiadać wszechstronny wybór artykułów.

Zaopatrzenie medyczne od A do Z

Pomoce ambulatoryjne – różne urządzenia pomagające osobom, które nie mogą chodzić samodzielnie lub potrzebują dodatkowego wsparcia podczas chodzenia. Urządzenia te obejmują zarówno proste laski, jak i skomplikowane, zmotoryzowane skutery i wózki inwalidzkie.

Produkty pomocnicze – Leki, produkty niebędące lekami (np. worki z krwią, worki z płynami dożylnymi), produkty z krwi (np. frakcje osocza), środki diagnostyczne (np. środki kontrastowe) oraz inne produkty stosowane w warunkach klinicznych, które nie mają wpływu terapeutycznego na leczone choroby lub stany, ale są niezbędne do przygotowania leków lub innych zabiegów podawanych pacjentom w trakcie opieki w szpitalu lub w warunkach ambulatoryjnych (np. pompy infuzyjne).

Diagnostyka – Badania wykonywane w celu określenia, czy istnieje choroba lub stan; badania te mogą być wykonywane przez lekarza w gabinecie lekarskim lub w szpitalu jako część badania fizycznego lub jako część badania lekarskiego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*