Co oferują hotele dla psów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Często zdarza się, że właściciel psa nie jest w stanie sprawować nad zwierzęciem opieki przez pewien czas. Gdy nadejdzie taka sytuacja, opiekun może zabrać swojego czworonoga do specjalnego hotelu. Pies może pozostać w takim miejscu nawet przez kilka miesięcy. To wygodne rozwiązanie, które staje się w Polsce coraz popularniejsze. Zdarza się, iż właściciele takich ośrodków oferują swoje usługi tylko dla konkretnych zwierząt, co wynika z poziomu przystosowania budynku. Szukając odpowiedniej oferty, można natrafić np. na hotel dla małych psów i innych niewielkich zwierząt.

Rodzaje psich hoteli

Psie hotele można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy rodzaj to hotel domowy. Właściciel takiego miejsca oferuje opiekę nad zwierzęciem we własnym domu. Drugim wariantem jest hotel kojcowy, gdzie pies mieszka w specjalnym boksie z wybiegiem. Opiekun psa wybiera tę opcję, która najlepiej pasuje do charakteru zwierzęcia. Jest to sprawa indywidualna. Bez względu na to, jaki typ wybierze właściciel psa, zwierzę ma zapewnioną całodobową opiekę. Pracownicy hotelu są zobowiązani do spacerów i zabaw ze zwierzęciem, a także do odpowiedniej pielęgnacji psa. Niektóre, bardziej ekskluzywne ośrodki proponują dodatkowo np. spa czy masaże.

Ile kosztuje hotel dla psa?

Cena hotelu dla psa będzie zmieniać się w zależności od miasta, standardu ośrodka, długości pobytu i sezonu. Na przykład w trakcie wakacji opłaty mogą być nieco wyższe, niż w innych miesiącach. Może ona także ulegać zmianie w zależności od tego, jakie mamy zwierzę. Na przykład za szczeniaka czy dużego psa opłaty mogą być nieco wyższe. Jest to kwestia indywidualna. Można przyjąć, że ceny wahają się w przedziale od 50 do 150 złotych za dobę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*