Dobór środków do mycia podłóg – na co uważać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Banalne z pozoru mycie podłóg jest ważną czynnością higieniczną, która powinna stać się naszym nawykiem. Kładąc panele, drewno lub linoleum raczej nie zastanawiamy się nad pielęgnacją danego pokrycia, a prawidłowe dbanie o konkretną powierzchnię może zdecydowanie przedłużyć jej żywotność. Producenci zazwyczaj nie pozostawiają nas samych i wraz ze swoim produktem, przekazują garść uwag dotyczących odpowiedniej konserwacji. Nie lekceważmy ich, ponieważ popełnienie błahych błędów może nas sporo kosztować. 

Gdy zapoznamy się już ze wskazówkami, wybierzmy odpowiedni płyn, który nada naszej podłodze blasku i bez problemu usunie wszystkie zabrudzenia. W przypadku drewna uważajmy na bardzo silnie skoncentrowane preparaty, które mogą nadwyrężyć szlachetną powierzchnię. Najbezpieczniejszą opcją w każdym przypadku są naturalne środki do sprzątania. Ich skład nie jest tak agresywny, jak tradycyjna chemia.

Co poza odpowiednim płynem pomoże nam zadbać o podłogi?

Różnego rodzaju powierzchnie wymagają różnego traktowania. Do paneli, którym nie służy nadmiar wody najlepiej wybierać mopy łatwe do wyciśnięcia lub odwirowania, natomiast posadzki z gresu albo lastriko dobrze jest przecierać płaskim, prostokątnym modelem z odpowiednich włókien. Nakładki na mopy, które świetnie poradzą sobie z rozmaitymi nawierzchniami, znajdziemy na https://www.hara.pl/kategoria-produktu/ha-ra-oryginal/mycie-podlog/wlokna-mopy/. Pamiętajmy, by dobrać pasujący model wiadra, który znacznie ułatwi nam pracę. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*