Jakie części zużywają się w drukarce 3D?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drukarki 3D cieszą się coraz większą popularnością. Są świetne do drukowania prototypów, ale mogą być również wykorzystywane do tworzenia gotowych produktów. Drukarki 3D działają poprzez nakładanie kolejnych warstw materiału, które tworzą obiekt 3D. W miarę jak drukarka buduje te warstwy, musi poruszać się poprzecznie wzdłuż osi X i Y, a także pionowo w górę i w dół na osi Z.

Co może się zużyć?

Drukarki 3D posiadają wiele akcesoriów do drukarek 3D, które z czasem mogą ulec zużyciu. Silniki, które napędzają te ruchy mogą zawieść, podobnie jak paski, które je zasilają. Również gorąca końcówka, na której osadzany jest plastik może wymagać wymiany, jeśli ulegnie zużyciu lub uszkodzeniu w wyniku błędnych zadań drukowania (co zdarza się częściej niż mogłoby się wydawać).

Uchwyt szpuli filamentu

Zazwyczaj wykonana z plastiku lub aluminium, ta część jest odpowiedzialna za trzymanie szpuli filamentu, na którą nawijany jest materiał do druku przed podaniem go do ekstrudera. Uchwyt szpuli filamentu może się po pewnym czasie zużyć, co może powodować problemy z prawidłowym podawaniem filamentu do dyszy ekstrudera. Jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy z podawaniem filamentu prawidłowo przez drukarkę 3D, sprawdź najpierw uchwyt szpuli filamentu, ponieważ jest to często jedna z pierwszych rzeczy, które zużywają się w tych maszynach. Warto również zauważyć, że uchwyty szpuli filamentu są znane z tego, że mogą się złamać lub po prostu przestać działać całkowicie. Jeśli tak się stanie, może być konieczna całkowita wymiana części.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*