Odzież ciążowa – co takiego obejmuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odzież ciążowa została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić kobietom w ciąży wyższy poziom komfortu i wsparcia. Istnieje wiele różnych rodzajów odzieży ciążowej, w tym sukienki ciążowe, topy, figi, odzież wierzchnia i wyroby pończosznicze. Część z nich można znaleźć choćby w takich sklepach online jak np. https://www.mamaijejszafa.pl/product-category/bielizna-ciazowa/figi-ciazowe/.

Odzież ciążowa ma zazwyczaj specjalne cechy, które sprawiają, że jest ona wygodniejsza lub bardziej komfortowa dla kobiet w ciąży. Do takich cech należą:

– elastyczny pas w talii, aby pomieścić powiększający się brzuch,

– sznurki w talii lub nogawkach spodni, aby pomieścić rosnący brzuszek,

– więcej miejsca w biuście i pod pachami (zwłaszcza w bluzkach i koszulach),

– kieszenie umieszczone w dogodnych miejscach, aby nie zwiększały objętości sylwetki.

Rodzaje ubioru do wyboru

Odzież ciążowa ma wiele opcji stylistycznych, które mogą sprawić, że ubieranie się stanie się nieco przyjemniejsze. Znajdziesz tu zarówno topy w stylu swobodnym, jak i wizytowym, a także spodnie, spódnice, sukienki i inne specjalne elementy.

Poza podstawowymi elementami, takimi jak biustonosze i majtki, odzież ciążowa zawiera także wiele dodatków, które trudno znaleźć gdzie indziej. Są to między innymi:

1) Spodnie z elastycznym pasem lub sznurkiem ściągającym, abyś mogła je nosić po porodzie,

2) Specjalistyczne koszulki, takie jak te z wbudowanym dostępem do karmienia piersią lub dodatkowym miejscem na rosnący brzuch,

3) Bluzy i kurtki, które zakryją Twój brzuch i jednocześnie zapewnią Ci ciepło.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*