Wybór lampy do sypialni

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie sypialni jest ważne, bo przecież nasze sypialnie nie służą nam tylko do spania. Odpowiednio dobrane światło stworzy nam romantyczny nastrój, ale także sprawi, że wieczorne czytanie książki lub nawet praca z laptopem, to będzie czysta przyjemność. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze lamp do sypialni?

Rozproszone światło górne

Takie właśnie sprawdza się najlepiej w naszych sypialniach. Nie może być przecież za ostre, a mleczne klosze są w tym przypadku bardzo przydatne. Oczywiście sam wybór klosza to kwestia gustu: w ofercie są proste klosze z mlecznego szkła, w różnych kolorach i kształtach, jak i bardziej ekstrawaganckie żyrandole. Doskonale sprawdzą się różne kolory: czarne, beżowe, bordowe lub fioletowe. Wszystko zależy od wystroju wnętrza naszej sypialni. Doskonałym wyborem będzie na pewno żyrandol z materiału – stworzy wyjątkowy, ciepły nastrój. Warto pamiętać, że światło w sypialnie powinno być ciepłe, zimne odcienie zostawmy do kuchni lub łazienki.

Użyteczne światło punktowe

Lampy i lampki nocne – wybór jest tu ogromny. Lampy boczne, czy to formie kinkietów, czy lamp stojących dodadzą charakteru naszej sypialni. Światło powinno być delikatne, jeśli stawiamy na nastrój, a silniejsze, jeśli lampy dodatkowo pełnią funkcję lamp do czytania. Najlepiej jednak zadbamy o swoje oczy, jeśli nie połączymy tych dwóch funkcji. Na stoliku nocnym postawmy nastrojową lampkę z ładnym abażurem – wybór jest oczywiście ogromny. Modne są nowoczesne lampki chromowane lub ażurowe albo bawełniane abażury. Dodatkowo zadbajmy o lampkę do czytania, dzięki której nie będzie nam się męczył wzrok.

Artykuł napisany we współpracy z lampy.it – internetowy sklep z lampami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*